callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ESENLERLİ TORUNLARINDAN ÂKİF'E DUA

 
Esenlerli öğrenciler, ölümünün 77. yıl dönümünde milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında ziyaret edip bol bol dua ettiler.  
 
İstiklâl Marşımızın yazarı milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy, vefatının 77. yıl dönümünde Esenlerli öğrenciler tarafından kabri başında anıldı. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce belediyeye ait araçlarla okullarından anılan öğrenciler, Mehmet Âkif Ersoy’un Edirnekapı Şehitliği'ndeki kabrinin başında, kahraman dedeleri için dualar ettiler. 
 
Esenler Müftülüğü’nce görevlendirilen Aslan Mertoğlu’nun dualarına hep birlikte el açıp eşlik eden öğrenciler, duygularını “Mehmet Âkif Ersoy’u mezarı başında anmak, buraya gelip O’nun için dua ediyor olmak bile bizim için gurur verici” dediler. 
 
Edirnekapı Şehitliği’ndeki diğer şehitleri de unutmayan öğrenciler, “Akif mürekkebiyle, diğer dedelerimiz de kanlarıyla, canlarıyla destan yazdılar. Dedelerimiz o gün o kahramanlıkları göstermeselerdi bugün biz bu topraklarda hür bir şekilde yaşayamazdık. Ülkesi için her türlü fedakârlığı yapan böyle bir kahramanın torunları olmak büyük onur kaynağı” şeklinde duygularını ifade ettiler.
 
 

Oluşturulma Tarihi : 01.01.2014