callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
FUAT OKTAY ANADOLU SOKAĞI'NDA


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Esenler'de katıldığı sahur programında "Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Türkiye'ye karşı herhangi bir tehdit söz konusuysa sınır tanımayız. Neredeyse mecrası oraya gider, vururuz veya alır geliriz" dedi


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Esenler  Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan etkinliklerine katıldı. Fuat Oktay meydanı dolduran vatandaşlara yaptığı konuşmada gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen Esenler'in cıvıl cıvıl ve çok hareketli olduğunu hatırlatarak, "Anlaşılan o ki, Esenler yedi yirmidört ayakta. Esenler 'Yeniden Diriliş'i gerçekleştirmiş, bugün buna şahit olduk. Esenler dimdik ayakta, dirilişi gerçekleştirmiş. Bu meydanı coşkusuyla şenlendirmiş. Anadolu Sokağı'nda yıllardır birlik ve beraberlik örnekleri veren Esenler'in güzel insanları İstanbul'da Anadolu ruhunu en güçlü şekilde yaşatan siz kardeşlerime teşekkür ediyorum"dedi. Meydanda kardeşlik, dayanışma ve Ramazan coşkusunu gördüğünü söyleyen Oktay, "İstanbul'un uyumadığını, canlı olduğunu Esenler bir kez daha gösterdi bize. Buradaki sevgi, muhabbet bir başka. Sizlerin dayanışmasına hayran kaldım, muhteşem." diye konuştu.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da yaptığı konuşmada artık Ramazan'ın son dilimine gerildiğini hatırlatarak, "Ramazan'ın manevi iklimini hissedeceğimiz günleri bu önümüzdeki bir haftada da dolu yaşayalım. Ramazan'da nefes aldığımız her dakikayı diğer zamanlardan farklı olarak görürüz. Eğer iyilik ve güzellik adına yapamadığımız, ertelediğimiz ameller varsa onları bu son günlerde yapmaya çalışalım" dedi. Göksu, meydandaki misafirleri bu akşam Dörtyol Meydanı'nda düzenlenecek Yeryüzü Kardeşlik İftarı ile Cuma gecesi yine aynı meydanda icra edilecek Dua Buluşması'na davet etti.


GÜMÜŞHANELİLERLE SAHUR


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu meydandaki programın ardından beraberindekilerle birlikte yan taraftaki Anadolu Sokağı'nda vatandaşlarla bir araya gelerek, Gümüşhaneliler Derneği’nin sahur programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, burada yaptığı konuşmada, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinin tekrarlanmasına karar verdiğinde dünyanın birçok ülkesinden tepkilerin geldiğini hatırlattı.

"İstanbul'u, İstanbul seçimlerini, Türkiye'yi neden bu kadar yakından takip ederler?" sorusunu yönelten Oktay, sadece belediyecilikte değil savunma alanında da bunu yaşadıklarını belirtti.

Oktay, "Kendi ülkemizi neyle savunacağımıza, hangi silahları, hangi ürünleri geliştireceğimize karar vermek için ne zamandan beri bir başka ülkenin onayına ihtiyaç duyulur oldu. Başka bir düzen vardı da biz mi bilmiyorduk. Yunanistan, Güney Kıbrıs alırken hiç kimsenin umurunda olmayan S-400 konusu Türkiye’ye gelince birden gecemizi gündüzümü meşgul eden bir konuya dönüşür oldu." diye konuştu.

Türkiye'nin hangi zorluk önüne çıkarsa çıksın bununla mücadele etmeyi öğrendiğini ve o zorluklardan güçlenerek çıkmayı bildiğini anlatan Oktay, şunları kaydetti:

"Terör dediler, mücadele etmeyi öğrendik. İçeriden saldırdılar, mücadele ettik. Dışarı çıktılar, oradan saldırmaya çalıştılar. Bakın Pençe Harekatı devam ediyor. Kahpece karşımıza çıkmak istediler, FETÖ ile geldiler. Nereye giderlerse gitsinler biz onların peşinden gidip onlara dünyayı dar etmesini biliriz dedik, bunu da yapıyoruz. DEAŞ ile mücadele etmeyi öğrendik. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Türkiye'ye karşı herhangi bir tehdit söz konusuysa sınır tanımayız. Neredeyse mecrası oraya gider vururuz veya alır geliriz. Vuruyoruz, alıp getiriyoruz. Sahip çıkmaya çalışıyorlar. Gitsinler kimin kucağında otururlarsa otursunlar. Onu da bir gün alıp getireceğiz, hesabını soracağız. Türkiye’ye kahpelik edenler er veya geç bunun hesabını verirler. Türkiye’yi tehdit ederek hiçbir yere varamazsınız. Milletimizin memleketimizin çıkarlarına uygun düştüğü sürece biz herkesle çalışırız. Doğruya doğru diyen yanlışa yanlış deyip dimdik duran bir Türkiye ve bir lider var."

Oktay, daha sonra meydanda bulunan Esenler Yozgatlılar Derneği ve Esenler Malatyalılar Derneğini ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.

 


Oluşturulma Tarihi : 29.05.2019