callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
'MENZİL ŞEYHİ' ESENLER'DE ANILDIAdıyamanlı "Menzil Şeyhi" Seyyid Muhammed Raşid Erol'u Esenler'de anlatan Sultanahmet Camii'nin eski imam hatiplerinden Ahmet Topal, "Duası o kadar tesirliydi ki, insanlar bu tadın peşine dünyanın her yerinden menzile geliyordu" dedi.

 

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında "Menzil Şeyhi" Seyyid Muhammed Raşid Erol Dörtyol Meydanı'nda anıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Muhammed Raşid Erol’un hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti.


BİR DUASI İÇİN HER YERDEN MEZİLE GELİYORLARDI

 

Seyyid Muhammed Raşid Erol'u Sultanahmet Camii'nin eski imam hatiplerinden Ahmet Topal anlattı. Topal, Erol'un duasının çok etkili olduğunu hatırlatarak, "Duası ve nazarı o kadar tesirliydi ki gittiğimiz yerlerde lezzet bırakıyordu. İnsanlar bu tadın peşine Kanada'dan, Güney Afrika'dan, Avustralya'dan menzile geliyordu. Bu, Hz. Muhammed'in Mekke'den ve Medine'den yaktığı meşalenin canlı bir şekilde hala bütün dünyayı aydınlatmasıdır" diye konuştu.


ONLAR ÖNCÜ REHBERLERİMİZ

 

 

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Seyyid Muhammed Raşid Erol gibi isimlerin öncü rehberleri olduğunu söyleyerek, "Her bir insanın baktığında müstefit olabileceği ve her bir insana bakışıyla gönül dünyasına dokunuşu olan ve gönül dünyamızda müstesna bir yere sahip sultanımız. Onlar öncü rehberlerimiz. Allah bu gönül erlerimizin izinden gitmeyi, onların emanetlerini muhafaza etmeyi bize nasip eylesin" ifadelerini kullandı.


ANADOLU'YU MAYALAYANLAR ÇOK ÖNEMLİ

 

 

Gecede konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da Esenlerlilerin Ramazan'ını tebrik ettikten sonra, Anadolu'yu Mayalayanlar gibi programların gönül sultanlarımızın tanınması ve anılması açısından çok önemli olduğuna dikkat çekerek, Esenler Belediyesi'ne bu programları düzenlemesinden dolayı teşekkür etti.

Gecenin sonunda Grup Buhara sahne aldı. Grup Buhara, söyledikleri ilahilerle dinleyenlerin gönüllerine hitap etti.

Oluşturulma Tarihi : 20.05.2019