callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ESENLERLİLER'E TARİHİ VE MANEVİ ZİYARETLEREsenler Belediyesi'nin düzenlediği "İstanbul'a Düşen Yıldızlar" ve "Süleymaniye'yi Geziyoruz" programlarıyla Esenlerliler, İstanbul'un manevi ve tarihi mekanlarını ziyaret ediyor.

 

Esenler Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Esenlerliler’i İstanbul’un manevi ve tarihi mekanlarına ziyarete götürüyor. "İstanbul'un manevi sahiplerini ziyaret ediyoruz" sloganıyla düzenlenen geziler kapsamında vatandaşlar, sahabe kabirlerini, camileri ve tarihi mekanları ziyaret ediyor.

 

 

"Süleymaniye'yi Geziyoruz" başlığıyla düzenlenen gezi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Anıtı'nı ziyaret eden vatandaşlar, ardından Fetih Şehitliği'ni ziyaret ederek şehitlerin ruhuna dualar okuyor. Mimar Sinan'ın çıraklık eseri olarak adlandırdığı Şehzadebaşı Camii'ni ve avluda yer alan İstanbul'un merkezini gösteren yeşil sütunu inceleyen vatandaşlar, daha sonra Süleymaniye Külliyesi'ni ve Vefa'da bulunan Şeyh Ebul Vefa Hazretleri'nin Türbesi'ni ziyaret ediyor.

 

 

Esenlerliler, Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in fetih müjdesine nail olmak için İstanbul'u fethetmeye katılan sahabelerin kabirlerini "İstanbul'a Düşen Yıldızlar" programıyla ziyaret ediyor. Ramazan ayının manevi iklimini yaşamak amacıyla yapılan gezi kapsamında Karaköy Yeraltı Camii, Hz. Ebubekir Camii ve Makamı, Ebu Şeybe El Hudri, Kaab Bin Malik, Ya Vedud Türbesi, Ebu Derda Hazretleri ve Ebu Eyyub El Ensari'nin kabirleri ziyaret edilerek dualar okunuyor.

 

 

Esenler’de ikâmet eden vatandaşların katılabildiği geziler, Ramazan ayı boyunca her çarşamba ve perşembe günleri düzenleniyor. Geziye katılmak isteyenler 611 85 62 numaralı telefonu arayarak gezilere kayıt olabiliyor. 

 

Oluşturulma Tarihi : 17.05.2019