callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
FAHRİ KAYAHAN UNUTULMADI

 

Bestekâr, ses ve saz sanatçısı merhum Fahri Kayahan için Esenler’de anma programı düzenlendi.

 

Esenler Belediyesi tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde, bestekâr, ses ve saz sanatçısı merhum Fahri Kayahan için vefatının 50. yılında Esenler’de anma programı düzenlendi. Programa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Malatya Konfederasyonu (MAKON) ile Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) de destek verdi.

 

Belgesel gösterimi ile başlayan anma programı, Selahattin Alpay ve Ayşe Birgör’ün konserleriyle devam etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın yanı sıra, Esenler Belediyesi meclis üyeleri ile Fahri Kayahan’ın çok sayıda seveninin katıldığı programda, sanatçının yakınları tarafından anı paylaşımları da gerçekleştirildi.

 

 

ROL MODELLERİMİZİ ÇOCUKLARIMIZA TANITMALIYIZ

 

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Fahri Kayahan’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında, “Biz çok önemli bir kültüre sahibiz. Bu milletin kültür anlayışını nakış nakış dokumuş rol modellerimizi çocuklarımıza aktarmamız gerekiyor. Örneğin Fahri Kayahan’a baktığımızda, evet Malatya için bir değer ama derinlemesine bakıldığında, bizim müziğimiz ve kültürümüz için çok farklı bir değer. Biz böyle anma programları düzenlerken, genç kuşakların bu değerlerimizi tanımasını arzu ediyoruz. Fahri Kayahan gibi değerler çok önemli. Sigara yok, alkol yok, sanat var, üretmek var, değer üretmek var. Biz biliyoruz ki gerek Malatya’nın gerek Türkiye'nin değerlerine, hafızasına, kimliğine, belleğine, kültürüne ve tarihine sahip çıkma gibi bir sorumluluğumuz var” ifadelerini kullandı. 

Oluşturulma Tarihi : 11.02.2019