callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
VALİ YERLİKAYA'DAN EĞİTİME TAM DESTEK!İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'ya yaptığı ziyarette, Esenler'deki okul arsalarının temini ve ilçedeki eğitim yatırımlarını konuştu.

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı  ile birlikte Esenler Belediyesi'ni ziyaret etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yerlikaya ve Yazıcı'yı makamında ağırladı. Ziyarette Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan da hazır bulundu.


OKUL ARSALARI GÖRÜŞÜLDÜ

 

 

Esenler'de tam gün eğitime geçmek için ihtiyaç duyulan okul arsalarının temini konularının konuşulduğu ziyarette, ilçede eğitimin kalitesini arttırmak ve fiziki koşulları daha iyi hale getirmek için yapılacak projeler de görüşüldü. Esenler'de derslik sayısını 9 yılda 820'den 1440'a çıkardıklarını söyleyen Göksu, "Tuna Eğitim Vadisi'nin de devreye girmesiyle bu sayı 1.700'e çıkacak ve derslik sayısında İstanbul'da ideal bir noktaya geleceğiz inşallah" dedi. Göksu, Esenler'de eğitimde en ideal seviyeye ulaşmak için hiç bir fedakarlıktan kaçmadıklarının altını çizdi.


EĞİTİM YATIRIMLARI SÜRECEK

 

 

Vali Yerlikaya da, Esenler'de mümkün olan alanlarda okul arsası üretmek için değerlendirmelerde bulunduklarını, belediye, valilik ve milli eğitimin birlikte çalışarak yeni okullar yapılacağını söyledi. Yerlikaya, ilçede nitelikli eğitim için yatırımların  devam edeceğini söyledi. Toplantı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun, Esenler'de  gerçekleştirilen fiziki ve sosyal projeleri de anlatmasının ardından sona erdi.

Oluşturulma Tarihi : 10.01.2019