callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
YAZARLIK OKULU BAŞLADI


Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve Habertürk Televizyonu Genel Müdürü Veyis Ateş’in eğitmenliğinde, geleceğin yazarlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen "Yazarlık Okulu"nda eğitimler başladı.

 

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği "Yazarlık Okulu"nda ilk ders Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve Habertürk Televizyonu Genel Müdürü Veyis Ateş’in eğitmenliğinde gerçekleşen "Yazarlık Okulu"nda kursiyerlere başarılı bir yazar olmanın incelikleri anlatılıyor.


İYİ BİR YAZAR VE İYİ BİR KONUŞMACI OLMAK ÖNEMLİ

 

Yazarlık Okulu’nun ilk dersinde kursiyerlere programdan beklentilerinin ne olduğunu soran Veyis Ateş, “Burası bir yazarlık okulu. Çok iyi yazar olup çok kötü bir konuşmacı olabilirsiniz veya çok iyi konuşmacı olup çok kötü bir yazar olabilirsiniz. Bu programdan temennim her ikisini de güzel bir şekilde yapabiliyor olmanız. Dolayısıyla buradaki birlikteliğimizin en önemli nedeni bunu dengeleyebilmek olacak” dedi.


SOSYAL MEDYADA NASIL ETKİLİ OLUNUR?


 

Sosyal medyanın gazeteden daha fazla hayatımızı etkilediğini söyleyen Süleyman Özışık ise,“Twitter bizim için hayati derecece önemli. Bu programda ben sadece köşe yazarlığı için değil aynı zamanda Facebook ve Twitter'da etkili yazı nasıl yazılırla ilgili de bilgiler vereceğim. 'Bir cümle ile algı operasyonları nasıl yürütülür ve algı operasyonları nasıl çözülür' derslerimizde bunları da işleyeceğiz" dedi.


5 HAFTA SÜRECEK

 

Yazarlık Okulu'nda katılımcılar "Yazarlığa İlk Adım," "Yazma Teknikleri", "Sosyal Medya Kullanım Teknikleri", "Gazetecilik Yaklaşımı", "Kelime/Cümle Zenginliği Oluşturma Becerileri", "Farklı İfade Yaklaşımı", "Yazar Vasfıyla Konuşma Nasıl Olmalı?", "Kitle Önünde Konuşma Becerileri", "İkna Becerileri", "Yazma/Konuşma/Savunma Teknikleri", "Ait Olduğu Kurum/Misyon Temelinde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar" konularında eğitim alacaklar. Her hafta cumartesi günleri yapılacak eğitimlerin 5 hafta sürmesi planlanıyor. 

Oluşturulma Tarihi : 13.02.2018