callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
MAHKÛMLARA ÖZEL TİYATRO OYUNU


Metris Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklular, Kur'an-ı Kerim'in anlaşılmasına dair yol gösterici bir niteliği olan “En Büyük Haber” adlı tiyatro oyununu keyifle izleyerek moral buldular.

 

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün, Metris 2 No'lu T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu ile birlikte mahkûmlar için her ay "Metris Buluşması" adı altında gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında, bu ay “En Büyük Haber” tiyatro oyunu hükümlü ve tutuklular için sergilendi. Hükümlü ve tutukluların rehabilite edilerek topluma tekrar kazandırılmasında oldukça etkili olan sosyal ve kültürel faaliyetleri mahkûmlarla buluşturmayı amaçlayan programda, Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen “En Büyük Haber” tiyatro oyunu, hükümlü ve tutukluların keyifli vakit geçirerek moral bulmalarını sağladı.


"EN BÜYÜK HABER"İ ÇOK SEVDİLER


 

Eğitici bir niteliği de olan “En Büyük Haber”, Kur'an-ı Kerim'in anlaşılmasına yönelik farkındalık oluşturmak ve insanlığın ana kitabı olan Kur'an'la olan bağlarını daha güçlü hale getirmeyi amaçlıyor. Oyun, gençlere yol gösteriyor ve zararlı alışkanlıkları olanların bu alışkanlıklarını terk etmelerini ve iyi huylar kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Oluşturulma Tarihi : 12.01.2018