callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
YERYÜZÜ DOKTORUNDAN 'İNSANLIK SERGİSİ'


'Yeryüzü Doktoru' ve profesyonel fotoğrafçı  Elif Tanır'ın ilk kişisel sergisi "Nijer'den İnsan Manzaraları" büyük ilgi görüyor.

 

Esenler Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) sponsorluğunda hazırlanan Elif Tanır'ın kişisel fotoğraf sergisi "Nijer'den İnsan Manzaraları", Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyarete açıldı. Afrika ülkesi Nijer'den yaşam kesitlerinin yer aldığı "Nijer'den İnsan Manzaraları" isimli sergi, Nijer Tessaou bölgesinin kırsal kesimlerinde yapılan sağlık hizmetleri sırasında çekilen fotoğraflardan oluşuyor. Sergi, büyük küçük herkesten yoğun ilgi görüyor.


BİR TARAFTA OBEZİTE, DİĞER TARAFTA AÇLIK


 

"Yeryüzü Doktoru" olarak görev yapan  Elif Tanır ilk kişisel sergisi, "Nijer'den İnsan Manzaraları"nın bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildiğini söyledi. Tanır, "Dünyanın bir tarafı obeziteyle mücadele ederken diğer tarafı açlık ve hastalıktan ölüyor. Sergiyle hedeflediğim şey, bu duyarlılığı artırmaktı" dedi.


GELİRİ NİJER'DEKİ GÖZ HASTANESİNE BAĞIŞLANACAK

 

30 eserin yer aldığı sergideki fotoğrafların satışından elde edilecek gelirin tamamı, Nijer'deki bir göz hastanesine bağışlanacak. Sergi, 23 Aralık Cumartesi gününe kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

Oluşturulma Tarihi : 06.12.2017