callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
DEDE TORUN MERKEZİ

DEDE TORUN BİR ARADA “FİLİZDEN ÇINARA”

Nesiller arası bağları kuvvetlendiren dedelerimiz ve ninelerimiz torunlarıyla birlikte aktiviteler yapıyor, kaliteli vakit geçiriyorlar.

ESENLER’DE KÜLTÜR ETKİLEŞİMİNE ÖNEM VERİYORUZ

Havaalanı Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz projemiz İstanbul’da ilk olma özelliği taşıyor. Merkezimizde dedeler ve nineler torunlarına kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi aktaracak; “Filizden Çınara” eğlenceli dakikalar geçirebilecekler.

BÜYÜKLERİMİZE YENİ BİR SOSYAL YAŞAM ALANI KAZANDIRDIK

Esenler Belediyesi olarak halkımıza yenilikçi hizmetler sunma amacıyla art arda projelerimizi gerçekleştiriyoruz. 2011 yılında Davutpaşa Mahallesi’nde hizmete açtığımız İkinci Bahar Kıraathanesi’nin ardından ilçemizde ikamet eden büyüklerimize yeni bir sosyal yaşam alanı daha sunuyoruz. Kuşaklararası bağı güçlendirip, çocuklarımızın dedeleriyle güzel ve faydalı vakit geçirmesine olanak sağlıyoruz.

BÜYÜKLERİMİZ TORUNLARIYLA EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRİYOR

Dede-Torun Merkezi’nde; dede ve ninelerimiz torunlarıyla güvenli, huzurlu ve donanımlı bir mekânda hem eğlenceli hem de eğitici etkinlikler yapabilecek. Büyüklerimiz torunlarıyla hoş vakit geçirme sevinci yaşarken, minik kardeşlerimizin de gelişimi için faydalı aktiviteler yapabilecekler.

BU MERKEZDE YOK YOK!

Dede-Torun Merkezi’nde psikolog odası, öğretmenler odası, berber salonu, satranç salonu, el işi atölyesi, müzik odası, kafe ve toplantı odası bulunuyor. Vatandaşlarımız merkezde, psikolog desteğinden lezzetli yemeklere, satranç oyunundan el işi atölyesine, müzik odasından berbere kadar birçok olanaktan yararlanabilecek.

GELECEĞE EN GÜZEL MİRAS

Merkez ile dedeler ve torunlar arasındaki ilişkiler, yani kuşaklararası iletişim güçlenerek; unutulmaması ve yaşatılması gereken geleneklerimizin gelecek kuşaklara aktarılması sağlanacak. Merkezimizde, uzman eğitmenler eşliğinde, geleneksel oyunlardan, eğitici etkinlere kadar birçok aktivite ile zamanlarını en faydalı şekilde değerlendirebilecekler. Dede Torun Merkezi Projemizin, büyüklerimiz, küçüklerimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını dileriz.

Oluşturulma Tarihi : 17.08.2018