callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ESENLER BİLİM PARKI

 GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI ESENLER’DE YETİŞİYOR

Çocuklarımız hem eğleniyor hem de bilimi görerek öğreniyor. Esenler Bilim Parkı’nda geleceğin bilim adamları Esenler’de yetişiyor.

HEM ÖĞRENİYORUM HEM EĞLENİYORUM

Parkımızın içine, okul müfredatındaki Matematik ve Fen Bilimleri derslerini kinematik öğrenme yöntemlerine uygun olarak dizayn edilmiş, bilimsel prensiplere dayalı ve bu prensipleri eğlenceli bir şekilde öğreten bilimsel araç gereçler yerleştirilecek. Bilim Parkı’nda her şey oyunla öğrenilecek.

TÜRKİYE’NİN İLK BİLİM PARKI

Birlik Mahallesi Deprem Parkı’nın içinde kuracağımız Bilim Parkı, birçok yönüyle bir ilk olacak. 8 bin metrekarelik alanda kurulacak Bilim Parkı, öğrencilerimizin eğlenebileceği ve eğlenirken de bilimi öğrenebileceği bir mekân niteliğinde olacak.

ESENLER’İN BİLİM ADAMLARI BU PARKTA YETİŞECEK!

Esenler Belediyesi olarak yine bir ilke imza atıyoruz. İlköğretim çağındaki öğrencilerimizi bilime teşvik etmek için ilçemizde Bilim Parkı kuruyoruz. Projeyi, geleceğimiz olan öğrencilerimizi bilime daha fazla özendirmek, ilgi uyandırmak ve geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçiriyoruz.

BİLİME DAİR HER ŞEY BU PARKTA

Bilim Parkı, çocuklarımızın bilimi daha çok sevmeleri, ilgi göstermeleri ve öğrenmeleri için tasarlandı. Bilim Parkı kategorilerine göre açık ve kapalı olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

BİLİM PARKI AÇIK BÖLÜM

Açık bölümde; Araba Kaldırma, Çanak Sistemiyle Ses İletimi, Büyük Güneş Paneli, DNA Sarmalı, Dalga Hareketleri, Planks Kanunu, Değişken Sarkaç, Pisagor Teoremi, Paraboller, Parabolik Yansıma, Periyodik Tablo, Bir Arabanın Çalışma Prensibi ve Newton’un Renk Çarkı’nın yer alacağı oyun parkı ve çeşitli bitkilerden oluşan botanik bahçesi olacak.

BİLİM PARKI KAPALI BÖLÜM

Kapalı alanda; Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji, Astronomi ve Sağlık branşlarına göre ayrılmış sınıflar ve bu sınıfların içinde; laboratuvar, müze ve branşa göre bilimsel aletler yer alacak. Her alet kendini anlatacak ve öğrenciler deneme imkânı bulacaklar. Böylece derslik ve laboratuvar kısmında öğrenciler eğitim alarak, çeşitli bilimsel projeleri kolaylıkla ortaya koyabilecek.

MÜZE BÖLÜMÜNDE ÖĞRENCİLERİMİZ GÖREREK ÖĞRENİYOR...

Müze kısmında ise; öğrencilerin görerek öğrenebileceği, dikkat çekici eğlence alanları bulunacak. Öğrencileri bilgilendirmek amaçlı kurulacak bu kısımda slayt gösterileri ve açıklamalı tabelalar yer alacak.

BOTANİK BAHÇESİ

Botanik Bahçesi’nde ülkemizde yetişmeyen birçok bitki yetiştirilecek. Öğrencilerimiz bu bitkileri inceleyecek ve büyüme evrelerini takip edebilecek. Bitkilerle proje yapmak isteyen öğrenciler de bu bahçede projelerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekler. Öğrencilerimiz bitkileri inceliyor ve büyüme evrelerini takip edebiliyor.

11 BİLİMSEL ALET ESENLER BİLİM PARKI’NDA

Bir yandan çocuklarımıza bilimsel projeleri daha eğlenceli hâle getirmek, bir yandan da fiziğin temel prensiplerini yerinde görerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla “11 Bilimsel Alet” Esenler Bilim Parkı’nda yerini alacak. İnsan Gyroskopu, Newton Beşiği, Araba Kaldırma, Kare Tekerlekli Bisiklet, İp Üstünde Bisiklet, Sıcak Hava Balonu, Bernoulli Basketbolu, Uzay Tüpü, Mimar Sinan Köprüsü, Ses Boru Hattı, Büyük Hava Topu aletleriyle çocuklarımız hem öğrenecek hem de keyifli vakit geçirecekler.

İLETİŞİM İÇİN

Adres: Birlik Mahallesi akseki Caddesi No:20 Esenler/İSTANBUL

Tel: 0(212) 646 32 81 / E-mail: esenlerbilimparki@gmail.com

 

Oluşturulma Tarihi : 17.08.2018