callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ULUSLARARASI NİNNİ FESTİVALİ

DÜNYANIN EN GÜZEL NİNNİLERİ ESENLER'DE!

Dünyadaki en güzel ninnileri yavrularına söyleyen annelerimizi Uluslararası Ninni Festivali Yarışmalarıyla bir araya getiriyoruz.

ANNELER GÜNÜ NİNNİLERLE KUTLANDI

Anneler Günü'nde dünyanın en güzel ninnileri Esenler'de söylendi. Esenler Belediyesi'nin bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği dünyanın ilk Uluslararası Ninni Festivali'nde, 11 Türkî Cumhuriyetinden sanatçılar 50 milyon annenin aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnilerini seslendirdi.

Esenler Belediyesi, bu sene Anneler Günü’nü çok farklı bir etkinlikle kutladı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) birlikte düzenlenen dünyanın ilk Ninni Festivali, Esenler Dörtyol Meydanı'nda yapıldı.

ANNELERİMİZ İÇİN BİR GÜN YETMEZ

Anneler Günü'nde binlerce anneyi bir araya getiren festivalin açılış konuşmasını Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yaptı. Sözlerine annelerin gününü kutlayarak başlayan Başkan Göksu, "Bir anneyi anlamak ve anmak için bizim anlayışımıza göre bir gün yetmez. Ama bir farkındalık oluşması açısından önemli bir gün. Esenler Belediyesi olarak anneler gününde ne yapalım diye düşündük. Bir anne için en güzel şey çocuğuna ninni söylemesi, bir çocuk içinde annesinden ninni dinlemesidir. Anne ve ninni. İşte bu iki kavramı yan yana getirerek, bu güzel güne daha da anlam kazandırmak istedik. Coğrafi farklılıklarımız olsa da annelerimizin çocuklarına aynı duygularla ninni söylediklerini bugün burada bir kez daha göstermiş olacağız. Bu vesileyle tüm annelerimizin gününü kutluyorum. İyi ki annelerimizsiniz, iyi ki kulağımıza ninniler söylemişsiniz. Hepinizin ellerinden öpüyorum." diye konuştu. 

DÜNYANIN EN GÜZEL NİNNİLERİ SÖYLENDİ

Türkiye, KKTC, Özbekistan, Tataristan, Türkmenistan, Yakutistan, Azerbaycan, Dağıstan, Kazakistan, Kırgızistan ve Başkurdistan'dan festivale katılan 13 sanatçı, farklı toplumlar ve kültürlerin ninnilerini aynı sahnede seslendirdi. Çok sayıda Esenlerli annenin kucağında bebeği ile katıldığı festivalde, renkli görüntülere sahne olan çeşitli yarışmalar da düzenlendi. Yarışmalar sonucunda yapılan çekilişte üç anneye çocuk odası takımı ve çeşitli hediyeler verildi.

Oluşturulma Tarihi : 27.08.2018