callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
BARIŞ EKMEĞİ FESTİVALİ

ESENLER’DE DÜNYA ÇOCUKLARI BARIŞ EKMEĞİ PİŞİRİYOR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl Uluslararası Barış Ekmeği Festivali için dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen çocuklar "Barış Ekmeği" pişiriyor.

DÜNYA ÇOCUKLARI BARIŞ EKMEĞİ PİŞİRİYOR

Ülkelerinden her yıl getirdikleri unlarla ekmek pişirmek için kolları sıvayan çocuklar sevgi ve kardeşlik mayası katarak pişirdikleri ekmeği ise dünya liderlerine gönderiyor. Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe her yıl farklı ülkelerden çocuklar davet ediliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Somali, Gürcistan, Kolombiya, Filistin, Ukrayna’dan gelen çocuklar barış ekmeğini pişirdi. Esenler’de her yıl başka ülkelerden davet edilen çocuklar barış ekmeğini pişirmeye devam ediyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, Barış Ekmeği Festivali’nin tanıtıldığı ve sinevizyon gösterisi ve dünyanın birçok ülkesinden gelen çocukların dansları ile başlıyor. Festival, yüzlerce çocuğun Türkçe söyledikleri "Barış şarkısı" ile devam ediyor. Barış mesajlarının verildiği festival kapsamında Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, protokol üyeleri ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocuklar, barış ekmeği pişiriyor. Çocuklar, pişirdikleri ekmeği, yazmış oldukları mektuplar eşliğinde ülke liderlerine gönderiyor. Ayrıca alanda çocukların hayallerindeki barışı simgelediği ifade edilen kendi resimleri de sergileniyor.

Oluşturulma Tarihi : 28.08.2018