callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ANNE ÜNİVERSİTESİ

DAİMA EN GÜZELİNİ HAK EDEN ANNELERİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ

Anne Üniversitesi ile her şeyin en güzelini hak eden annelerimiz doğru iletişim yöntemlerini öğreniyor...

8 HAFTALIK EĞİTİM PROJESİ

Anne Üniversitesi, Türkiye’ye değerler kazandırmaya devam eden Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen örnek bir eğitim projesidir. Anne Üniversitesi; Esenler’deki annelerin özgüvenlerinin artırılmasını kendilerine olan saygılarının artırılmasını, anne ile çocuk arasındaki eğitim seviyesinin güncellemesini, çocukların annelerine özenmelerini ve annelerin sosyal hayatta daha fazla yer almalarını amaçlıyor.

Uzman eğitmenler tarafından 8 hafta süreyle 9 ayrı dersten toplam 24 saat eğitim verilen Esenler’de yaşayan anneler, proje kapsamında eğitimlerini tamamlayarak diploma almaya hak kazanıyor.

BAŞARILI OLMANIN SIRRI BAŞARILI ANNELER

Özellikle ülkemizde herkesin dilinde olan bir söz vardır: “Eğitim ailede başlar.” Ama bu söz genellikle uygulamaya geçmez. Çocuklarımızın eğitiminden tamamen okulları sorumlu tutarız. Bu durum hem ebeveynlerin sorumluluğu üzerlerinden atmasına yardım eder hem de insan yetiştirme hususunda bir yetersizliğimiz varsa onun ortaya çıkmasını önler. Ancak yapılan araştırmalar göstermektedir ki, eğitim hayatında da sosyal hayatta da başarılı olan çocukların eğitiminde, anne çok önemlidir.

ANNELERİMİZ DOĞRU İLETİŞİM YÖNTEMLERİNİ ÖĞRENİYOR

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de anneler kutsal varlıklar olarak kabul edilmekte ve annelere oldukça fazla saygı gösterilmektedir. Ancak son yıllarda özellikle aile içi şiddet vakaları yazılı ve görsel medyada fazlaca yer alıyor. Önceki dönemlerde sadece eşler arasındaki aile içi şiddet vakaları yer alırken ne yazık ki son yıllarda anne ve babasına şiddet uygulayan çocuklar veya küçük yaştaki çocuklara ve bebeklere şiddet uygulayan ebeveynler medyada sıkça yer almaya başlamıştır.

Bizler anne vasfının son yıllarda böyle kötü şekilde anılmasından annelerimizi de kendimizi de sorumlu tutuyoruz. Annelerimiz ellerinden geldiği kadar kendilerini geliştirmek isteyecekler ve bizler de onlara kendilerini geliştirebilecekleri, eğitim seviyelerini yükseltebilecekleri, çocuklarıyla doğru iletişim kurabilmeyi öğrenecekleri imkânlar sağlayacağız.

ANNELERİMİZİ ÜNİVERSİTE İLE TANIŞTIRIYORUZ

Anne Üniversitesi projesi ile amaçlanan, annelerimize hak ettikleri saygınlığı tekrar kazandırmak, özgüvenlerini yerine getirmek, zamanın şartlarına göre bilgilerini güncellemek, sadece çocuk yetiştirmediklerini, aynı zamanda bir milletin de geleceğinde söz sahibi olduklarını hatırlatmak, birer öğretmen sorumluluğunda kendilerini ve çocuklarını yetiştirmelerini sağlamaktır. Orta öğretim kurumlarından birinden mezun olmuş annelerimizi üniversite ortamı ile tanıştırıyoruz.

ANNE DOKUNUŞU HAYAT VERİYOR

Anne Üniversitesi’nde eğitim gören anneler, Kemer Mahallesi TEDAŞ Fidan Dikim Alanı’nda diktikleri fidanlarla evlatlarına yeni bir yaşam alanı bıraktılar.

ANNELERİMİZLE BİRLİKTE TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Esenler Belediyesi Anne Üniversitesi’nde eğitim alan anneler, Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etti. Esenler Belediyesi tarafından Çanakkale’ye götürülen anneler, Çanakkale destanının yazıldığı mekânları rehberler eşliğinde gezdi.

Oluşturulma Tarihi : 27.08.2018