callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ESENLER BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ

İŞVERENLE İŞSİZLERİ BULUŞTURUYOR İŞSİZLİĞE ÇARE OLUYORUZ

İşverene işçi, işçiye iş buluyoruz. ESKAM ile Türkiye’ye örnek oluyoruz.

İŞVERENLER İLE İŞ ARAYANLARI BULUŞTURUYORUZ, İŞSİZLİĞE ÇARE OLUYORUZ

Dünyadaki hızlı değişim birçok sektörün öneminin süratle artması veya azalması gerçeği, istihdam olgusunu daha hareketli bir zemin üzerinde tekrar düşünmeye mecbur etmektedir. Ulusal politikalarda işsizlik sigortası gibi bilinen pasif istihdam tedbirlerinden, aktif istihdam tedbirlerine geçilmesi gerektiğinin de işaretlerini veren bu hızlı değişim 1990’larla birlikte istihdam merkezli sosyal politikalara yönelişi başlatmıştır.

14.000 İŞÇİMİZİ YETENEKLERİNE UYGUN YENİ İŞYERLERİNE YERLEŞTİRDİK...

Her gün onlarca kişinin iş bulmak için müracaat ettiği ESKAM’da yapılan tüm iş başvuruları kayıt altına alındıktan sonra işsizlerin eğitim düzeyleri ve yeteneklerine göre kategorize edilerek veri tabanı oluşturuluyor. Bugüne kadar merkezimize başvuruda bulunan yaklaşık 14.000 kişi istihdam edilmiştir.

İŞVERENLERLE İŞ ARAYANLARI BULUŞTURUYORUZ

ESKAM’a sadece iş arayanlar değil, Türkiye’nin önde gelen şirketleri ihtiyaçları doğrultusunda vasıflı ve vasıfsız işçi almak için müracaat ediyor. Bugüne kadar binlerce işsize umut olan ESKAM, iş dünyasının emek talebi nabzını tutarak işverenlere lojistik destek de sağlıyor. İşverenlerin sektör bazında ve meslek gruplarına göre ihtiyaç duydukları iş alanlarında, işçi bulmalarına yardımcı olmak için meslek edindirme kursları düzenleyen ESKAM, vasıflı elemanlar yetiştirerek yeni istihdam alanları oluşturuyor. ESKAM her yaştan işsize ümit olmaya devam ediyor.

İŞSİZ VATANDAŞLARIMIZI VASIFLARINA UYGUN İŞE YERLEŞTİRİYORUZ

İşsizlik sorununun çözümünde en büyük engel, işgücünün mesleki vasıflardan yoksun olmasıdır. İŞKUR ile iş birliği içerisinde işsizlik sorununa çözüm arayan ESKAM, bir yandan işsizlere iş imkânı sunarken diğer yandan meslek edindirme kursları ile nitelikli personel yetiştirmeyi sağlıyor. ESKAM; hem belediyemizin imkânlarını kullanarak hem de ilgili kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüterek, istihdamın geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla mesleki eğitimler düzenliyor.

İş arayan ve iş veren web aracılığıyla işlemlerini yapabileceği; online eğitim, bilgilendirici metin ve görsellerin bulunduğu “Kariyer Portalı”mız, yakında sizlerin hizmetinde olacaktır.

ESKAM’I BAKAN ÇELİK AÇTI

ESKAM’ın resmî açılış töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK ve o dönem Bölge Milletvekilimiz ve sonrasında AB Bakanımız olan Sayın Volkan BOZKIR’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Törende konuşan Bakan ÇELİK, iş ve meslek danışmanlığı alanında ESKAM’ın çok önemli bir işlevi olduğunu belirterek, “Esenler Belediyesi bakanlıktan hızlı davranarak bu sorunu çözmüş. Darısı diğer belediyelerin başına...” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 27.08.2018