callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ESENLER GENÇLİK VE BİLGİ EVLERİ

ESENLER’İN GELECEĞİ EMİN ELLERDE

Esenler’in gençleri okul dışındaki zamanlarda ESGEV’de derslerine katkı sağlıyor, aktiviteler yapıyor, yeni arkadaşlarla tanışıyor, paylaşmayı ve kardeşliği öğreniyor.

ESENLER’İN GELECEĞİ HAZIR!

Esenler’de gençlerimizin okul saatleri dışında zamanlarını, nezih bir ortamda kaliteli bir biçimde değerlendirebilmeleri amacıyla Esenler Gençlik ve Bilgi Evi (ESGEV) Projesi’ni hayata geçirdik.

ESGEV’lerde öğrencilerimiz uzman öğretmenler nezaretinde derslerini yaptıkları gibi; internet kulübü, sinema kulübü, edebiyat kulübü, satranç kulübü, müzik kulübü, gezi kulübü gibi çeşitli kulüpler bünyesinde sosyal ve kültürel aktivitelere de katılabiliyorlar. ESGEV’lerde sinema salonu, kafeterya, kütüphane ve sanat atölyesi de yer alıyor.

ESGEV’İN KAPILARI TÜM ESENLER’E AÇIK

Esenler’de yüzlerce kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz ücretsiz olarak gençlerimizin hizmetindedir. ESGEV’lerimizde yer alan çeşitli etkinliklerimizin yanı sıra geziler, mobil sanat etkinlikleri ziyaretler yer alıyor.

• Havaalanı ESGEV

• Çifte Havuzlar ESGEV

• Birlik ESGEV

• Fatih ESGEV

• Oruç Reis ESGEV

• Turgut Reis ESGEV

• Kazım Karabekir ESGEV

HEM OKULA HEM HAYATA KATKI!

ESGEV’lerde öğrencilerin okullarında başarılı olması için derslerine katkı sağlamalarının yanında çeşitli aktivitelerle de hayata hazırlanıyorlar. Öğrenciler kabiliyetlerine göre müzikten resme, ebrudan spora kadar çok değişik alanlarda eğitim alıyor. Çocuklarımız pozitif enerjilerini pozitif alanlarda değerlendiriyorlar. Çocuklarımız ahlaklı, vatanına ve milletine saygılı gençler olarak yetiştiriliyor.

ÇOCUKLARIMIZA KALİTELİ ZAMAN DOLU DOLU EĞİTİM

Esenler’deki çocuklara dolu dolu okul dışı yaşam ve anne-babalara çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir yuva sunan Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV), ailelerimizin önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Anne-babalar çalışırken okullarından çıkan çocuklarımız, rehber öğretmenler gözetiminde bilgisayar desteğiyle ders çalışabilecekleri, gönüllerince dinlenebilecekleri, renkli kültür-sanat aktiviteleriyle kendilerini geliştirebilecekleri ESGEV’lerde buluşuyor.

ÇOCUKLARIMIZ SATRANÇ TURNUVALARIYLA KENDİLERİNİ GELİŞTİRİYOR...

ESGEV’de sadece hafta içi değil hafta sonunda da zamanlarını dolu dolu yaşayan çocuklarımız, İstanbul ve çevresinde düzenlenen gezilerle yeni yerler tanıyor. Satranç turnuvalarıyla rekabet etmeyi öğreniyor, kendilerini geliştiriyor. Tiyatro ve sinema gösterimlerini ilgiyle takip ediyor, edebiyat sohbetleriyle kültürlerini artırıyor.

İNSANİ DEĞERLERİN BİLİNCİNDE HOŞGÖRÜLÜ ve AHLAKLI BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ...

ESGEV, öğrencilerine yönelik tüm faaliyetlerini millî, manevi değerlerine bağlı, insani değerlerin bilincinde nesil yetiştirme misyonuyla gerçekleştiriyor. İçinde yaşadığı toplumla barışık, özgüveni yüksek, çağının gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, hoşgörülü her ESGEV öğrencisi iyi bir insan, iyi bir yurttaş olarak gelişiyor.

Yer aldıkları toplumsal çevreye kalıcı katkı sağlayan ESGEV’ler, öğrenci merkezli veli-öğretmen ilişkilerinde her çocuğumuz için en yüksek faydayı yakalayarak ilerlemeye devam ediyor. Çocuklarımızın, toplumun ve eğitim anlayışının gelişmesinde başarısını kabul ettirmiş tercih ve takdir edilen bir kurum olma vizyonuna uygun çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ÇOCUKLARIMIZ ETKİNLİKLERİMİZİN YANI SIRA KUR’ÂN-I KERİM ÖĞRENİYOR...

Huzurlu aileler, sağlıklı çocuklar için çalışıyoruz. Kültür-sanat etkinliklerinden Kur’ân-ı Kerim kurslarına, gezi ve pikniklerden sohbetlere, spordan seminerlere pek çok aktiviteyle ailelerimizle buluşuyoruz. ESGEV’lilerin ufku genişliyor.

MİLLÎ, MANEVİ, KÜLTÜREL ve EVRENSEL DEĞERLERE SAHİP GENÇLİK YETİŞTİRİYORUZ

ESGEV’de çocuklarımızın millî, manevi, kültürel ve evrensel değerlerle sağlam kişiliğe sahip bireyler olarak yetişmesi için çaba harcanıyor. Bugüne kadar yüzlerce öğrencimiz kendini geliştirmekle kalmadı, çevrelerine de örnek oldu.

ÇOCUKLARIMIZ ESGEV’DE YAZ TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİRİYOR

Okullarımızın yazın da öğrencilerimizle dolması ve eğitimde zamanı doğru değerlendirmek için faaliyetlerimizi okullarımıza taşıyoruz. Mevsime uygun eğlenceli etkinliklerle öğrenciler yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendiriyor.

Yeteneği olan öğrencilerimize müzik öğretmenleri eşliğinde gitar, bağlama gibi enstrümanların eğitimi verilirken hem şan, hem icra hem de dinleme alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı sunuluyor.

İHTİYACA GÖRE EĞİTİM ESGEV’DE

ESGEV olarak eğitimin sadece bilgi aşılamak ve sınavlara hazırlamak olmadığı anlayışıyla çalışıyoruz. Çocuklarımızın doğru toplumsal rolleri benimsemeleri, çevreleriyle başarılı iletişim kurmaları ve gelecekte kendilerine doğru hedefler belirlemeleri için ihtiyaçları olan eğitimi sağlıyoruz.

OKUYAN BİR GENÇLİK İÇİN ESGEV

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek ve birbirileriyle kitap alışverişi yapmalarını sağlamak için kurulan Kütüphane Kulübü’nde okunan kitaplar üzerine tartışmalar düzenleniyor, kitap önerilerinde bulunuluyor.

MATEMATİK KULÜBÜ

Çocuklarımıza matematiği sevdirerek öğretiyoruz. Farklı seviyelerde, müfredatla paralel matematik eğitimlerimiz sayesinde öğrencilerimizin okul başarıları artıyor, geleceklerine olan umutları güçleniyor.

KÜLTÜR-SANAT

Geniş bir yelpazede sanat disiplinleriyle tanışan öğrencilerimize kültürel eğitim veriliyor. Pek çok sanat dalına eleştirel bakış açısıyla donatılan çocuklarımız sergi ve oyun gibi sanatsal etkinliklere katılıyor.

FEN KULÜBÜ

Temel fen bilgisi çalışmalarıyla başlanan kulüp etkinliklerimizde kimya, biyoloji ve fizik dallarına kadar uzanıyoruz. Eğlenceli ve öğretici deneylerin yanı sıra teknolojik gelişmeler üzerine sohbetlerle çocuklarımıza bilimsel bakış açısı kazandırıyoruz.

EDEBİYAT KULÜBÜ

Türk ve dünya edebiyatını öğrencilerimize tarihinden bugüne anlatıyoruz. Öğrencilerimizin en doğru kitap tercihlerini yapmalarına yardımcı oluyor, güncel edebî meseleler konusunda onları bilgilendiriyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ...

Rehberlik görüşmesine alınan çocuklarımız için velilerinin de görüşü alınarak en doğru eğitim programı belirleniyor. İhtiyaç duyan öğrencilerimize profesyonel psikolojik danışmanlık hizmeti de veriliyor.

AMATÖR BRANŞLARDA BAŞARI ESGEV İLE GELECEK

Farklı yaş grubundan farklı seviyelerde her öğrencimize olimpik havuzlarda yüzme öğretiyoruz.

MİNİK MUCİTLER

Günümüz teknolojisinin mucitleri de bir zamanlar çocuktu ve icatlar çocuklar tarafından gerçekleştirildi. O zaman neden ESGEV’deki çocuklarımız da öğretmenlerinin desteğiyle birer mucit olmasın?

KUR’ÂN-I KERİM KURSLARI

Kur’ân-ı Kerim’i öğrenmemiş olmanın eksikliğini yaşayan ailelere her yaşta Kur’ân-ı Kerim eğitimi veriyoruz. Kur’ân bilgilerini geliştirmek isteyenlere ileri eğitim imkânı sunuyoruz.

TİYATRO KULÜBÜ

Her yaştan insanın gelişimine açık mükemmel bir sanat dalı olan tiyatroyu uzman öğretmenlerimizden öğrenen ESGEV öğrencileri ve yetişkin üyeleri içlerindeki yazarlık, oyunculuk, yönetmenlik yeteneklerini keşfediyor.

İZCİLİK KULÜBÜ

Doğayla barışık ve birbiriyle dayanışma hâlinde yaşamayı öğrenmenin en iyi yolu izcilik. ESGEV’de öğrencilerimiz izcilik kültürünü öğrenirken doğa gezileriyle bu kültürü doyasıya yaşıyoruz.

Oluşturulma Tarihi : 27.08.2018