callcenter ESTİM ÖNERİ VE TALEP444 00 73
ESEN ÇOCUK’UN 11. SAYISI ÇIKTI

 

“Esen Çocuk Dergisi”nin 11’inci sayısı Esenlerli çocuklarla buluştu. Esen Çocuk Dergisi yine çok renkli, yine çok dolu.

Esenler Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün, çocukların renkli dünyalarına bir renk daha katmak amacıyla 3 aylık periyotlarla çıkardığı “Esen Çocuk Dergisi”nin yeni sayısı Esenlerli çocuklarla buluştu.
 

BAŞKAN AMCA’DAN

Kış mevsimine uygun Kardan Adam resimli kapakla çıkan Esen Çocuk Dergisi’nin 11’inci sayısı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun çocuklara öğütler verdiği yazısı ile başlıyor. Başkan Amca’dan adlı yazısında Göksu  “bilgi”nin önemini anlatıyor çocuklara. Göksu yazısında, “Bilgi, insanlığın en çok ihtiyacı olan muazzam bir cevherdir. Lider kişiler hep bilgi ile donanmış ve cesaretleriyle tarihin akışına yön vermişlerdir. Gerçek bilge kişiler hakkı üstün tutmuş ve adaletin, hakkaniyetin, güzelliklerin yeryüzünde hakim olması için çalışmışlardır. Bilgi aynı zamanda cesaretin de kaynağıdır. Bu bakımdan bilgi insanlık var oldukça vazgeçilmez bir değer olarak kalacaktır” ifadelerine yer vermiş.
 

BİLGE  KRAL ANLATILDI
 

Kuşe kağıda basılı dergi, bilmecelerden bulmacalara, zekâ sorularından hikâyelere, çizgi romanlardan kitap tanıtımlarına kadar yine dopdolu bir içeriğe sahip. Aralık, Ocak ve Şubat dönemini kapsayan dergide kitap tanıtımı bölümünde “Güzide Sahabeler” ve “Kantine Hücum” kitapları hakkında bilgi verilmiş.  İz Bırakanlar da ise Bosna Hersek’in İlk Cumhurbaşkanı olan Bilge Kral olarak tanınan Aliya İzzetbegoviç’in hayatı anlatılıyor. 
 

ÜCRETSİZ
 

52 sayfadan oluşan Esen Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı; Esenler Belediyesi’nden, Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri’nden (ESGEV), kültür merkezlerinden kütüphanelerden, Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nden ve belediyenin ek hizmet binalarından ücretsiz olarak temin edilebiliyor.
 

 

Oluşturulma Tarihi : 09.01.2015